DZIEŃ JABŁKA

20191029_092016(0) (Copy)
ZAWDZIĘCZAMY ZAANGAŻOWANIU RODZICÓW
W dniu 29.10.19r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ JESIENNEGO JABŁUSZKA. Licząc na zaangażowanie ze strony rodziców zachęciliśmy ich do aktywnego udziału w tej uroczystości. Mile widziane były: wypieki pod każdą formą (ciasta, babeczki, placuszki…), wspólnie z dzieckiem ułożony wierszyk związany z tematyką, pomysły na stworzenie z jabłek ciekawej kompozycji, przygotowany dla dziecka strój jabłuszka.
Oczywiście rodzice nie zawiedli. Przygotowane w pięknie wystylizowanej sali gimnastycznej stoły uginały się od różnorodnych wypieków, na ścianach widniały rewelacyjne wiersze, a nawet piosenka o jabłuszku, dzieci prezentowały się w ciekawych strojach. Tego dnia odbyła się również licytacja dwóch  przepysznie wyglądających tortów, rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy wypiek oraz wręczone z tego tytułu nagrody. Zdobyte fundusze z zakupu pyszności przeznaczone zostaną na potrzeby naszych wychowanków.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, wśród nich mamie Miłosza i Jakuba P. oraz mamie Miłosza i Dominika P., które wylicytowały apetyczne torciki
.
W tym wyjątkowym dniu zajęcia dzieci przebiegały wokół jabłuszkowej tematyki. Należało do nich: przeliczanie, nazywanie kolorów, porównywanie wielkości, tworzenie rytmów plastycznych. Zabawy ruchowe z użyciem owoców, układanie wzorów na kratownicach oraz bogata działalność plastyczno-techniczna: jabłuszkowe maski, torebki, emblematy, jabłka wykonane z lizaków. Grupa "Słoneczek" pokusiła się nawet na wykonanie własnego, ekologicznego soku. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy!