MOJA MAŁA OJCZYZNA

IMG_2377 (Kopiowanie)
Starszaki odpowiedziały na zaproszenie Przedszkola Nr 5
W piątek (09.11) w wielu placówkach oświatowych z terenu miasta organizowano uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedną z nich był konkurs dla przedszkolaków „Moja Mała Ojczyzna".
I edycję konkursu "Moja Mała Ojczyzna", w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich przedszkoli samorządowych z terenu miasta, zorganizowano w Przedszkolu Samorządowym nr 5. Poprzez gry i zabawy dzieci musiały wykazać się wiedzą o Polsce i Piotrkowie Tryb.
Dzieci rozwiązywały zadania dotyczące znajomości symboli narodowych, położenia najważniejszych polskich miast, a przede wszystkim historii i zabytków Piotrkowa. Mimo tak młodego wieku dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą. Na zakończenie na wszystkich czekały nagrody i dyplomy, a także słodki poczęstunek.