POŻEGNALIŚMY ZIMĘ

IMG_0685 (Copy)
ZE SŁOMIANYMI KUKŁAMI
"Zimowa panno, brzydka Marzanno
Czas już odpłynąć daleko..."
tak śpiewały dzieci podczas wypełniania staropolskiego zwyczaju topienia Marzanny. Eklolgiczne kukły wykonano ze słomy, papieru, bibuły i kartonu. Zadbaliśmy o to, by nie zanieczyścić rzeki podczas dopełniania obrzędu. Wróciliśmy do przedszkola z gaikiem licząc na szybkie nadejście upragnionej wiosny. Dzieci z grupy Krasnoludków razem z rodzicami przygotowały wspaniałe Marzanny na pożegnanie zimy. Konkurs wygrały dwie Marzanny Zuzi i Leona i to one wybrały się razem z przedszkolakami na pierwszy wiosenny spacer. W tym czasie reszta przepięknych Marzann wypędzała zimę z przedszkolnego ogrodu razem z najmłodszą grupą Biedroneczek. Wszystkim rodzicom i dzieciom bardzo dziękujemy za przygotowanie tak pięknych kukiełek. Najstarsza grupa Misie brała udział w zajęciach z panią bibliotekarką, które poprzedzały świętowanie pierwszego dnia wiosny. Dzieci opowiadały o zwiastunach nowej pory roku, rozpoznawały gatunki kwiatów i ptaków przylatujących z ciepłych krajów.