PROJEKT EDUKACYJNY "LAS, DWA, TRZY

4 (Copy)
- MATEMATYCZNE PRZYGODY WŚRÓD PRZYRODY"
W tym roku szkolnym grupa „Słoneczka” wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Las, dwa, trzy - matematyczne przygody wśród przyrody”.

Celem naszych działań było m.in. nabywanie wiadomości i umiejętności matematycznych poprzez działanie blisko przyrody. W ramach projektu wykonaliśmy następujące zadania, zapraszając do uczestnictwa koleżanki i kolegów z innych grup:

„Oto ja” – układanie autoportretów z wykorzystaniem materiału przyrodniczego;
„W małej chatce za lasem” – kontynuacja współpracy z ZPKWŁ – OT Nadpilicznych parków krajobrazowych w Moszczenicy;
„Zasadził przedszkolak rzepkę w ogrodzie” – wyhodowanie własnego szczypiorku;
„Zima na okrągło i kwadratowo” – konkurs prac plastycznych;
„Uczenie w terenie” – zdobywanie wiedzy i umiejętności podczas zajęć na świeżym powietrzu;
„Rytmiczna ścieżka bosych stóp” – stworzenie ścieżki sensorycznej w przedszkolnym ogrodzie;
„Wychodzą z cienie podwórkowe wspomnienia” – poznanie zasad dawnych gier i zabaw podwórkowych;
„Kącik przyrodniczo – badawczy” – zaaranżowanie kącika w sali;
„Matematyka się liczy” – zorganizowanie konkursu matematycznego;
„Matematyczny spacer” – zorganizowanie spaceru ulicami miasta;
Wysłanie kartki pocztowej z pozdrowieniem do organizatora konkursu.

Nad przebiegiem i organizacją projektu w naszej placówce czuwała ciocia Renia Kowalczyk ze Słoneczek.