PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM PASTERZE...

20191219_154514 (Copy)
zaśpiewały dzieci wystawiając spektakle o Bożym Narodzeniu
Jasełka dla rodziców są tradycyjną formą świętowania okresu Bożego Narodzenia. Przedszkolaki odgrywają role pasterzy, aniołków, diabła, Maryi, Józefa, trzech króli. Kolędowanie odbywa się w radosnej atmosferze. Żartobliwe scenki budzą wesołość a śpiew kolęd i łamanie opłatkiem często powoduje wzruszenie.  Miłym zwyczajem jest obdarowywanie rodziców przez przedszkolaków własnoręcznie wykonanymi prezentami. Najczęściej są to ozdoby choinkowe, stroiki, kartki świąteczne lub słodkie wypieki. W tygodniu poprzedzającym święta społeczność przedszkola spożywa uroczystą, wigilijną wieczerzę. Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia spełnią się w nadchodzącym roku, a dzieciaki wrócą do przedszkola zdrowe i wypoczęte.