SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

_DSC3209 (Copy)
oraz pieskiem będziemy długo pamiętać
Przedszkolaki z grup „Jeżyki” i „Krasnale” w ostatnich dniach poznawały zwyczaje zwierząt. W poniedziałek, 25 marca, nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – weterynarz z Przychodni Weterynaryjnej OPTIVET – pan Przemysław Zadumiński.

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania prawidłowej postawy w stosunku do zwierząt. Pan doktor opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, przedszkolaki dowiedziały się jak należy właściwie opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami. Dowiedziały się również, jak należy się zachować, gdy spotkają agresywnego psa – poznały pozycję „Drzewa”, „Żółwia” i „Naleśnika”.

Pan weterynarz na spotkanie przyprowadził ze sobą psa - Bursztyna, co wprawiło dzieci w ogromny zachwyt. Mogły się z nim pobawić, pogłaskać, a nawet nakarmić podając mu z ręki jego ulubiony przysmak.

Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się także spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu, szczególnie obserwacjami dotyczącymi psów. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem, zadawały mnóstwo pytań.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodkości. W ramach podziękowania za wizytę wręczyły panu doktorowi własnoręcznie wykonaną laurkę.