ŚWIĘTY ANDRZEJ PRZEPOWIEDZIAŁ NAM PRZYSZŁOŚĆ

20191129_092959 (Copy)
W SZKOLE NR 8 I W NASZYM PRZEDSZKOLU
Wróżbami andrzejkowymi od lat zajmują się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8. W tym roku również przepowiedzieli przyszłość naszym przedszkolakom. Magiczną uroczystość rozpoczął występ uczennic starszych klas. Do przygotowanych stanowisk ze sprzętem wróżbiarskim podchodziły kolejno dzieci i dowiadywały się co je jeszcze w życiu spotka: sława, pieniądze, miłość, podróże... W naszym przedszkolu wróżono przy pomocy kluczy, wosku, kart, butów a także przez losowanie. Niektóre tajemnice zostały już odkryte,np. która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, jak będzie miał na imię jej wybranek itp. Nastrój andrzejkowej tajemniczości udzielił się i ciociom, które stały się na chwilę czarownicami i pokierowały wróżbami.