TEST WIEDZY O POLSCE

IMG_2891 (Copy)
W GRUPIE STARSZAKÓW
Świętując odzyskanie niepodległości przez Polskę, dzieci z grupy "Słoneczka" przystąpiły do testu wiedzy o Polsce.
Podczas wielu zadań przedszkolaki wykazywały się znajomością zagadnień dotyczących naszej Ojczyzny. Nazywały narodowe symbole, omawiały ukształtowanie terenu Polski, wskazywały na mapie największe miasta i rzeki. Za pomocą pamiątek z różnych zakątków Polski, przedszkolaki utrwalały położenie regionów naszego kraju.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się polskie legendy. Okazało się, że tajemnicze i niesamowite historie dzieci potrafiły bez trudu odtworzyć. Wymieniały wątki legendy o orle białym, wawelskim smoku, syrenie, złotej kaczce, panu Twardowskim, Bazyliszku, Janosiku, poznańskich koziołkach i toruńskich piernikach.
Dzieci tworzyły kotyliony i budowle w narodowych barwach, kolorowały bohaterów legend. Wszystko po to, by szanować i kochać to, co nazywamy Polską.