DZIEŃ PATRONA PRZEDSZKOLA - JANA BRZECHWY

_DSC3281 (Copy)
Corocznym zwyczajem obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Patrona – Jana Brzechwy. Z tej okazji zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy, która odbyła się 2 kwietnia 2019r.
W programie uroczystości była prezentacja utworów Brzechwy przez rodziców i dzieci z grup „Biedroneczek” i „Jeżyków”. Między innymi mogliśmy oglądać  „Kaczkę Dziwaczkę”, „Samochwałę”’ „Psie smutki”, „Jajko”,  "Hipopotama" i "Żabę".
Ciekawymi konkurencjami okazały się gryzienie jabłka i tarcie marchwi na czas. Zadaniem konkursowym dla każdej z grup było wykonanie stroju dla określonych warzyw. Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na temat: „Mój ulubiony bohater  utworów Brzechwy”. Dzięki sponsorom na uczestników czekały atrakcyjne nagrody m.in.: gry planszowe, akcesoria sportowe i plastyczne, książki. Dziękujemy sponsorom, którzy uświetnili naszą uroczystość:
Wydawnictwu WSiP,
Point - Centrum Języków Obcych i Tłumaczeń,
kreatywnemu rodzicowi z grupy 3-latków.
Grupy  "Jeżyki" i "Misie" odatkowo zostały zaproszone do wspólnych zabaw "W krainie Kaczki Dziwaczki". Dzieci chętnie integrowały się podczas zabaw z muzyką, rywalizowały w czasie konkursów sprawnościowych z kolorowymi jajkami, hula-hop. Przedszkolaki słuchały wierszyków Jana Brzechwy,śpiewały piosenki z "Akademii Pana Kleksa", utrwalały znajomość kolorów, kształtów, tworzyły z jajek obrazki w lustrzanym odbiciu oraz wykonały papierowe, "gadające" głowy Kaczek Dziwaczek.