KONKURSY, FESTIWALE...

_DSC3242 (Copy)
recytujemy i śpiewamy
"Wiosna w wierszu i piosence" czyli XXIV edycja corocznego festiwalu, odbywającego się w przedszkolunr 24.
         W tym roku Festiwal "Wiosna w wierszu i piosence" odbył się na powitanie wiosny - 26 marca 2019 roku i nawiązywał do tematyki Świąt Wielkanocnych.  Starszaki  z przedszkola gospodarzy przywitały gości tanecznym, wiosennym występem, a następnie zapraszały kolejnych uczestników do prezentacji swoich umiejętności wokalnych oraz recytatorskich.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z najmłodszej grupy: Marysia i Amelka. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę "Przyszła do nas wiosna" z akompaniamentem rytmiczki - Pani Danusi. W tym roku zadaniem dodatkowym, oprócz śpiewania piosenek oraz recytacji wierszy o tematyce wiosennej i świątecznej było wykonanie pisanki - dowolną techniką. Występ każdego młodego artysty był niezwykle wzruszający i ujmujący. Każde dziecko otrzymało upominek oraz dyplom.

Dnia 3 kwietnia w Prywatnym Przedszkolu Magdaleny Jakubiak odbył się VIII Festiwal Piosenki Angielskiej.
Celem festiwalu jest popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci przedszkolnych, zachęcanie do tworzenia własnych interpretacji utworów śpiewanych oraz rozwijanie młodych talentów.

Przedszkole Samorządowe nr 1 reprezentowali Antoś i Igor z grupy Jeżyki. Chłopcy zaśpiewali piosenkę "Baby Shark", za którą zdobyli wyróżnienie, dyplomy i wspaniałe nagrody. Byli najmłodszymi przedszkolakami biorącymi udział w festiwalu.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy przygotowaniu chłopców do występu.

Serdeczne gratulacje dla Julii  z grupy Słoneczka za wspaniale reprezentowanie naszego przedszkola na konkusie recytatorskim " Słonko coraz mocniej świeci,savoir vivre". Zorganizowanym przez Przedszkole Jacek i Agatka w Piotrkowie Tryb.